КАБІНЕТ  ІМУНОФЕРМЕНТНОГО  АНАЛІЗУ  (ІФА)

З 1 квітня розпочали роботу два централізованих кабінети імуноферментного аналізу (ІФА), організовані на базі клініко-діагностичних лабораторій великих поліклінік міста: 2-ої міської поліклініки по вул. В.Симоненка, 4 та 4-ої міської поліклініки по вул. Червоної Калини, 68.

Вказані поліклініки за ініціативи управління охорони здоров’я м.Львова централізовано отримали сучасні системи для імуноферментного аналізу, кожна вартістю 78,5 тисяч гривень, а також додаткове обладнання необхідне для проведення лабораторних досліджень.

Медичний персонал, залучений до роботи у кабінетах, пройшов відповідне навчання.

Кабінети створені з метою забезпечення доступності для населення досліджень імуноферментним методом, покращення якості надання медичної допомоги мешканцям м.Львова, передусім за рахунок ранньої діагностики інфекційних та неінфекційних захворювань, а також для ефективного та економічного використання систем для імуноферментного аналізу.

Цим сучасним методом можна проводити дослідження щитоподібної залози, репродуктивної функції, інших гормонів ендокринних залоз, дослідження маркерів онкологічних захворювань, TORCH-інфекції (вірус простого герпесу, цитомегаловірус, токсоплазмоз, вірус краснухи, хламідіози), дослідження маркерів гапатитів та інших інфекційних захворювань вірусної та бактеріальної етіології.

За допомогою ІФА можна діагностувати алергічні захворювання, порушення імунної системи, паразитарні хвороби. Цей неповний перелік застосування ІФА вражає, і у більшості випадків альтернативи йому немає завдяки високій специфічності і точності результатів на відміну від старих рутинних методів.

Система ІФА дає необмежену можливість програмування, редагування та зберігання результатів проведених досліджень.

Кожний набір (тест-система) для ІФА розрахована на 96 визначень. Вартість одного набору - до 800-900 грн. Постановка теста триває 3-5 годин.

Діяльність кабінетів розпочалася з 1 квітня з діагностики вірусних гепатитів В і С (І лінія). З 1 червня розгортатиметься ІІ лінія – діагностика патології вагітних. З 1 вересня спектр ІФА ще розширюватиметься.

В 2-ій міській поліклініці будуть проводитися дослідження імуноферментним методом за скеруваннями лікарів 2МП, 5МП, 5МКЛ, 7МК, 10МЛ, Львівської міської лікарні Хоспіс, КМК ЛШМД.

В 4-ій міській поліклініці – за скеруваннями лікарів 4МЛ, 1МП, 6МП, 4МКЛ, 8МКЛ, МК КПБ № 1.

Забір в пацієнтів венозної крові в пробірки закритого типу проводитиметься у процедурних кабінетах закладів. Кров доставлятиметься медичними працівниками у 2-ій та 4-ій міські поліклініки, де 2 рази на тиждень виконуватимуться дослідження. Враховуючи, що в 1МКЛ, 3МКЛ та МДКЛ вже запроваджені дослідження методом ІФА, практично все населення міста отримає доступ до сучасного високовартісного методу діагностики багатьох захворювань.


вверх
Всі права захищені © 2010-2021