Кабінет "ДОВІРА"

ПРОЯВИ ОБАЧНІСТЬ — ПРОЙДИ ОБСТЕЖЕННЯ НА ВІЛ!

У 2-ій міській поліклініці працює кабінет "Довіра" - кабінет № 417, де можуть пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію всі охочі. Тестування проводиться безкоштовно, добровільно, при бажанні анонімно. Перш ніж провести тестування, пацієнт повинен дати письмову згоду.

Громадаяни,які не проживають на території обслуговування 2-ої міської комунальної поліклініки ,можуть пройти консультування та тестування на виявлення атитіл до ВІЛ згідно графіку роботи лікаря. 

В кабінеті "Довіра" 2-ї міської поліклініки м.Львова докладнішу інформацію про обстеження на ВІЛ та інші інфекції ви можете отримати від кваліфікованого фахівця, головного позаштатного інфекціоніста управління охорони здоров'я м.Львова з інфекційних хвороб, лікаря вищої кваліфікаційної категорії Перога Віктора Петровича.

При проходженні обстеження ви можете отримати:
   »  інформацію щодо шляхів поширення ВІЛ-інфекції та відповідних ризиків
       інфікування, пов'язаних з кожним із них;
   »  ознайомитися із заходами та засобами зменшення ризику інфікування
       ВІЛ у майбутньому;
   »  оцінити індивідуальний ризик інфікування ВІЛ;
   »  отримати довідку з результатом обстеження.

Коли доцільно робити аналіз на ВІЛ?
   »  Після ризикованого статевого контакту;
   »  Після використання нестерильного інструменту, шприців, голок, тощо;
   »  Під час вагітності.

А також показами для обстеження на ВІЛ-інфекцію є:
   »  Тривала (більше місяця) гарячка (37-38 С) без встановленої причини;
   »  Збільшення лімфатичних вузлів різної локалізації;
   »  Діарея протягом більше 1 місяця;
   »  Прогресуюча втрата ваги (до 10% і більше);
   »  Часті гнійні та запальні ураження слизових оболонок і шкіри та ін.

Наша держава на сьогоднішній день залишається регіоном, де епідемія ВІЛ-інфекції досі не зупинена. Для України досягнення шостої Цілі Тисячоліття, котра полягає у зупиненні до 2015 року поширення ВІЛ/СНІДу, є одним з найважливіших державних пріоритетів. Розвиток епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу у Львівській області та м.Львові зокрема, має ті ж закономірності, що й в цілому в Україні. Щоденно в країні ВІЛ-інфекцією заражається 48 осіб і помирає від цієї хвороби 8 українців. У Львові перший випадок зараження на СНІД було зафіксовано у 1982 році. Виявили його у студента-іноземця. Станом на 1 січня 2015 року в Україні зареєстровано 137 970 ВІЛ-інфікованих громадян , з них в стадії СНІДу 33 279 .На 01 жовтня 2015 року у Львівській області зареєстровано 2890 осіб,в стадії СНІДу 833 особи,у місті Львові -1379 та 555 особи відповідно,у комунальній 2-ій міській поліклініці -162 та 64 особи.Знаходяться на АРТ(лікуванні)75 мешканців з території обслуговування поліклініки . Стадія епідемії ВІЛ-інфекції в м.Львові, як і в цілому в країні, визначається як концентрована, тобто зосереджена серед окремих груп найвищого ризику інфікування: споживачі ін’єкційних наркотиків, жінки комерційного сексу (ЖКС), чоловіки, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ). Загальною тенденцією останніх років є те, що у структурі шляхів передачі переважає статевий шлях передачі(гомо- та гетеросексуальний), складаючи у 2012 році 43,5%,а станом на 1.10.2015 року -59,2%.Поступово ВІЛ із середовища наркозалежних стає поширюватися на їх статевих партнерів у благополучні щодо ризику інфікування верстви населення, що призвело до зростання кількості інфікованих серед вагітних і народжених ними дітей.В ЛОЦ СНІДу станом на 01.01.2015 року на офіційному обліку в педіатра знаходилося 284 дитини,з них 45 дітей з підтвердженим ВІЛ-статусом(у 12 дітей -стадія СНІДу) . У Львівській області станом на 01.01.2015 року(за накопичувальними даними з 1987 року-початок реєстрації ВІЛ-інфекції) 574 особи ,у тому числі 6 дітей,померли від захворювань,обумовлених СНІД,За 2014 рік у порівнянні з 2013 рокому Львівській області зменшилась смертність від захворювань,обумовлених СНІДом ,завдяки розширенню надання антиретровірусної терапії пацієнтам. 

Незважаючи на достатньо високий рівень розповсюдження ВІЛ-інфекції та постійне виявлення нових випадків ВІЛ-інфікування, серед населення існує помилкове судження: "Проблеми ВІЛ/СНІДу мене жодним чином не стосується". А насправді кожен із нас ризикує щодо зараження вірусом імунодефіциту, тому проявіть особисту обачність — пройдіть обстеження на ВІЛ. Дізнатись, чи є ВІЛ в організмі людини, можна лише на основі спеціального аналізу крові — тестування на ВІЛ. Згідно закону відомості про результати медичного огляду, наявність чи відсутність ВІЛ-інфекції в особи, яка пройшла тестування, є конфіденційними та становлять лікарську таємницю. Жодної інформації щодо результатів тестування телефоном довідатися неможливо.

»  Про ВІЛ/СНІД необхідно знати...     »  детальніше...

вверх
Всі права захищені © 2010-2021