АКЦІЯ "ДНІ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ГЛАУКОМИ"

Глаукома – хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньо очний тиск (ВОТ), уражається зоровий нерв і зір знижується аж до сліпоти.

Глаукома – досить поширене захворювання. Однак через те, що глаукома розвивається поступово і часто перебігає без будь-яких симптомів, багато хто з пацієнтів довідується про свою хворобу тільки тоді, коли погіршується зір. Ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання і початку лікування складає 27%, а на обидва ока – 9%. Якщо ВОТ утримується на високому рівні без лікування, то сліпота розвивається через 3 роки. 50% пацієнтів у розвинених країнах та 90% у країнах, що розвиваються, не підозрюють про наявність у них захворювання, не отримують лікування та не спостерігаються у лікаря.

Захворювання найчастіше розвивається після 40 років у 2%населення, а у пацієнтів 80 років і старше цей відсоток становить 12%. Найбільш ефективним методом раннього виявлення глаукоми є вимірювання ВОТ.

Тому всім особам старше 40 років один раз на 2 роки належить контролювати рівень ВОТ. А якщо у людини в родині були випадки глаукоми та є супутня судинна патологія-цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до вазо спазмів, мігрені і т.д., то вона відноситься до групи ризику і обов’язково повинна бути оглянута лікарем-офтальмологом

Під час акції з 31.03 по 11.04.14 року було проведено 768 тонометрій. Виявлено 5 випадків підвищеного внутріочного тиску. Обстежено офтальмологами 451 особа.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Вчасно виміряний ВОТ
допоможе Вам зберегти зір!
вверх
Всі права захищені © 2010-2021