АКЦІЯ З ПРОФІЛАКТИКИ
ТА РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ
АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ

Ця акція, починаючи з 2007 року, проводиться щорічно в травні за ініціативи головного та міського управління охорони здоров’я. Цього року вона відбувалася - з 14 до 18 травня.

Матеріальне забезпечення акції здійснювалося за рахунок спонсорської допомоги фармацевтичних фірм, підтримки міського голови.


Основна мета акції – рання діагностика артеріальної гіпертензії, її адекватна терапія з метою запобігання важких ускладнень – інфаркту міокарда, інсульту, серцевої недостатності та інших.


Крім того, медики хочуть звернути увагу населення на своє здоров’я, відмовитися від шкідливих звичок (паління, зловживання алкоголем, неправильне харчування, малорухомий спосіб життя), які стають причиною серцево-судинних та інших захворювань.


В результаті проведення акції з профілактики та раннього виявлення артеріальної гіпертензії медпрацівниками 2-ої міської поліклініки обстежено 14 524 особи, з них мали АГ 6614 осіб (45,5%). Вперше виявлено АГ у 558 осіб (3,8%).ВАРТО ЗНАТИ:

Артеріальна гіпертензія (АГ) – це стійке підвищення артеріального тиску вище 140/90 мм рт.ст.В Україні офіційно зареєстровано близько 10 млн. людей з АГ, що складає 24,3% дорослого населення. Але підвищений артеріальний тиск (> 140/90 мм рт.ст) мають майже 44% дорослого населення. Біля 50% всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань припадає на артеріальну гіпертензію.

Основна мета лікування АГ – стабілізація артеріального тиску на рівні нижчому ніж 140/90 мм рт.ст., а при цукровому діабеті – нижчому 130/80 мм рт.ст.

Лікування включає як медикаментозні засоби, які може призначити лише лікар, так і рекомендації щодо зміни способу життя, які необхідно виконувати хворим незалежно від призначених медикаментів, а саме:

  • Зменшення маси тіла при її надлишку
  • Збільшення фізичної активності (конкретизуйте у лікуючого лікаря)
  • Обмеження вживання кухонної солі до 6 г на добу
  • Відмова від паління
  • Обмеження вживання тваринних жирів, смажених та копчених страв, рафінованих та консервованих продуктів, білого хліба, цукру та кулінарних виробів, що його містять
  • Обмеження вживання алкоголю
  • Психоемоційне розвантажкення та релаксація

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Ретельне виконання цих рекомендацій допоможе уникнути небажаних ускладнень, збереже працездатність, а головне – продовжить тривалість та покращить якість Вашого життя!

вверх
Всі права захищені © 2010-2021