Тиждень підтримки грудного вигодовування
з 1 по 7 серпня 2012 року


Бажання кожної матері і батька – це виростити дитину міцною, здоровою, розумною. Одним з найбільш важливих факторів, які впливають на формування майбутнього здоров’я дитини, є характер його вигодовування протягом першого року життя.

Материнське молоко є ідеальною їжею для дітей цього періоду. Годування грудним молоком матері є природним продовженням того харчування, що отримує плід під час свого внутріутробного розвитку. В грудному молоці знаходяться речовини (білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни, мікроелементи, гормони, ферменти, імунні та інші фактори) в оптимальному співвідношенні та в достатній кількості. Таким чином, діти отримують найякісніше харчування, уникають інфекцій та отримують грунт для подальшого нормального фізичного та психічного розвитку.

Дані досліджень свідчать, що діти, яких годували грудьми краще розвиваються розумово; контакт матері та дитини під час годування грудьми викликає відчуття постійного захисту та тепла. У них рідше спостерігаються розлади шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання, цукровий діабет. Грудне молоко щорічно запобігає шести мільйонам дитячих смертей і не лише захищає дитину, але й позитивно впливає на здоров’я жінок. Зменшує ймовірність онкологічних захворювань грудної залози та яйників.

Часте та активне смоктання сприяє збільшенню лактації. Тому годувати немовля необхідно без обмежень у частоті та тривалості цього процесу. Дитина сама регулює час і кількість споживання їжі. Не уникати нічного годування, бо саме в цей час в організмі жінки виробляється гормон пролактин, який відповідає за лактацію. Немає необхідності перед кожним годуванням мити соски, бо на сосках та ареолі знаходиться змазка, яка оберігає шкіру від пересушування та тріщин. А також до складу змазки входять елементи, які захищають дитину від інфекційних захворювань. Достатньо дотримуватись звичайної гігієни тіла.

Грудне вигодовування має тривати шість місяців без будь-якого догодовування та корекції. Протягом цього часу жінка є фізіологічно безплідною (ймовірність не завагітніти – 98%). Це безпліддя зумовлюють гормони, які пригнічують овуляцію. Отже, годуючи своє немовля груддю. Жінка в ідеалі здатна сама регулювати інтервали між пологами.

2 серпня 2012 року в комунальній 2-ій міській поліклініці відбувся семінар для медичних працівників з залученням консультанта Львівської асоціації консультантів з грудного вигодовування Макаренко Галини. Перед слухачами виступила педіатр-консультант Хоменко Галина Іванівна.

В цей день провелась лекція з майбутніми матерями та годуючими матерями.


Реалізація Розширеної Ініціативи «Лікарня доброзичлива до дитини» у 2-ій міській поліклініці.

Адміністрація закладу дякує всім медпрацівникам підрозділів сімейної медицини, педіатричного відділення, жіночої консультації за плідну роботу, спрямовану на покращення здоров’я дитячого населення, активну позицію у проведенні політики грудного вигодовування дітей, яка високо оцінена представниками МОЗ України та ГУОЗ ЛОДА при переатестації закладу на відповідність статусу «Лікарня доброзичлива до дитини» на виконання наказів МОЗ України та ГУОЗ ЛОДА «Про затвердження заходів з впровадження Розширеної Ініціативи «Лікарня доброзичлива до дитини».

Всім молодим батькам радимо ознайомитися з основними принципами грудного вигодовування.

12 принципів грудного вигодовування

 1. Наявність письмового документу з викладенням політики (плану дій) щодо підтримки грудного вигодовування і регулярне доведення його положень до відома усіх медичних працівників закладу, вагітних, матерів та членів їх родини.
 2. Систематичне навчання медичного персоналу щодо впровадження Політики (плану дій) підтримки грудного вигодовування.
 3. Впровадження в практику сучасних методів підготовки сім’ї до пологів. Інформування та навчання вагітних матерів та членів їх родин щодо переваг та методів грудного вигодовування.
 4. Допомога матерям успішно розпочати раннє грудне вигодовування.
 5. Навчання вагітних жінок матерів та членів їх родини як годування грудьми, та як зберегти лактацію в складних ситуаціях, в тому числі, якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.
 6. Підтримка виключно грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини за винятком випадків , зумовлених медичними або соціальними показаннями і продовження грудного вигодовування до 1 року і більше із своєчасним введенням пригодовування.
 7. Забезпечення цілодобово спільного перебування матері і дитини та участі матері (членів родини) у здійсненні догляду за дитиною.
 8. Заохочення грудного вигодовування за вимогою дитини за відсутністю медичних протипоказів.
 9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні сосок, пустушок та інших середників, які імітують материнські груди.
 10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і скерування до них матерів.
 11. Дотримання Міжнародного Зведення Правил збуту замінників грудного молока.
 12. Практика партнерських пологів (підготовка партнерів і допомога жінці під час пологів, вибір вільної позиції в пологах) Вільне відвідування породіллі (матері і дитини) у відділенні спільного перебування.
Всі права захищені © 2010-2021