ЩОРІЧНИЙ ПРОФІЛАКТИЧНИЙ МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД УЧНІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Згідно наказу МОЗ України від 16.07.10р № 682 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» другий рік в умовах поліклініки проводиться обов’язковий медичний профілактичний огляд школярів. Попередньо огляди школярів проводилися в школах. Відповідно наказу Міністерства охорони здоров’я України огляд проводиться згідно схеми періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів. Для проходження таких оглядів школярі в присутності батьків або інших законних представників звертаються до сімейного лікаря або педіатра, маючи при собі амбулаторну медичну карту, тобто форму № 112. Відповідно до схеми сімейний лікар чи педіатр визначає об’єм профілактичного огляду та координує наступність огляду і по завершенню видає учневі довідку, форма № 086-1, яку учень надає медичному працівнику школи, в якій він навчається.

Вік дитини

Лікар-педіатр (лікар загальної практики/сімейної медицини)

Лікарі-спеціалісти

Додаткові методи досліджень

6 років(перед вступом до
загально-освітнього навчального закладу)
1 раз на рік Дитячий хірург
Ортопед-травматолог
Офтальмолог
Стоматолог
Ендокринолог
Отоляринголог
Логопед
Психіатр
Інші спеціалісти за показами
Загальний аналіз крові
Загальний аналіз сечі
Аналіз крові на цукор
Аналіз калу на яйця глист
Та інші за показами
7, 8, 9, 10 років 1 раз на рік За показами За показами
11 років 1 раз на рік Дитячий хірург
Ортопед-травматолог
Офтальмолог
Стоматолог
Інші спеціалісти за показами
Аналіз крові (гемоглобін)
аналіз крові на цукор (у дітей з групи ризику по цукровому діабету)
та інші за показами
12, 13 років 1 раз на рік За показами За показами
14, 15років 1 раз на рік Дитячий хірург
Стоматолог
Дитячий гінеколог (за показами)
Ендокринолог
Психолог
Інші спеціалісти за показами
Флюорографія
Аналіз крові (гемоглобін)
та інші за показами
16, 17років 1 раз на рік
Терапевт у разі обслуговування в студентській поліклініці
Стоматолог
Дитячий і підлітковий гінеколог (за показами)
Інші спеціалісти за показами
Флюорографія

Згідно наказу по 2-ій міській поліклініці огляд учні проходять в період травень-вересень 2011р., фактично в канікулярний період, щоб не відволікати дитину від шкільного процесу. А також в цей період відзначається зниження захворюваності, тобто лікарі не настільки є завантажені хворими, тому лікар має більше можливостей приділити увагу профілактичним оглядам школярів. Діти, які не мали змоги прийти на медичний огляд за вище вказаний період, можуть обстежитися протягом року.

Коли діти проходили огляд в школі в присутності своїх однокласників, вони не завжди були відверті з лікарем. Могли комплексувати відносно своїх скарг, недуг. Батьки, спілкуючись з лікарями в медичному кабінеті мають можливість безпосередньо поспілкуватись з лікарем і звернути увагу на будь-яке відхилення у здоров’ї своєї дитини, а сімейний лікар, у свою чергу, відразу скерує дитину до відповідного спеціаліста та призначить додаткові методи обстежень.

Адміністрація 2-ої міської поліклініки бажає дітям бути здоровими, більше уваги приділяти фізичній культурі. Батькам бажаємо бути уважнішими до своїх дітей, приділяти їм більше часу, привчати дітей до здорового способу життя.

З повагою,
адміністрація 2-ї міської поліклініки.

Всі права захищені © 2010-2021