ДНІ МЕДИЦИНИ

За ініціативи управління охорони здоров'я Львівської міської ради, перед Днем медичного працівника, який відзначається 21 червня, з 15 до 17 червня вперше в Україні у Львові проводилась акція "Дні медицини" під гаслом "Здоров'я нації – багатство держави".

Мета акції – пропаганда здорового способу життя, залучення широких верств населення до збереження і зміцнення власного здоров'я, а також піднесення престижу медичних працівників, для яких саме профілактика і валеологія є основним напрямком професійної діяльності і які завжди готові вийти назустріч людям.

фото з Садовим "Якщо українці будуть здорові, то ми будемо сильною державою. Тому краще щороку проводити профілактику захворювань, ніж потім їх лікувати", - зауважив міський голова Львова Андрій Садовий.

Під час "Днів медицини" було розгорнуто "медичні містечка": 15 червня в районі 2-ї міської поліклініки (вул. Симоненка, 4), 16 червня – поблизу 4-ї міської поліклініки (пр. Червоної Калини, 68) та 17 червня – біля головного корпусу Львівського національного університету імені І.Франка (10-а міська лікарня).

Протягом трьох днів з 12.00 до 18.00 год мешканці Львова мали можливість виміряти у медичних містечках артеріальний тиск, масу тіла, ріст, гостроту зору, визначити рівень цукру крові, пройти флюорографічне, електрокардіографічне обстеження, анонімне тестування на ВІЛ/СНІД. Вони також змогли отримати консультації лікарів кардіолога, інфекціоніста, психотерапевта, педіатра, гінеколога, ендокринолога. Було організовано лекції з питань здорового способу життя, профілактики, діагностики захворювань. Усі ці послуги були безкоштовні.

Крім того, до уваги львів'ян були представлені художні вироби медичних працівників та пацієнтів, матеріали фармацевтичних кампаній, виступав самодіяльний вокальний ансамбль «Любисток», муніципальний оркестр.

Як зазначив начальник управління охорони здоров'я Львівської міської ради, Володимир Зуб, ідея проведення такої акції виникла ще торік. Головною метою "Днів медицини", за його словами, є повернути культуру турботи про своє здоров'я.

"Більшість людей звертається до лікарів, коли уже не може витримувати біль. Однак значно краще звертатися, коли є лише перші симптоми, тоді легше лікувати. Взагалі акції, які ми проводимо в останні роки, скеровані як на ранню діагностику захворювань, так і на відновлення культури турботи про своє здоров'я", - сказав він. фото з Зубом

За його словами, для здоров'я як львів'ян, так і для українців загалом найбільшою проблемою є захворювання системи кровообігу: "Це - ішемічна хвороба серця, це - гіпертонічна хвороба, стенокардія, інфаркт. У причинах смерті ці хвороби теж займають перше місце. Тому третій рік поспіль ми проводимо акцію "Виміряй артеріальний тиск", закликаємо вчасно робити ЕКГ, усіх закликаємо до здорового способу життя. Цілий комплекс складових може запобігти виникненню цих хвороб, і продовженню життя, якості цього життя".

"Я вважаю, що акція пройшла успішно. Адже за три дні у "медичних містечках" під час проведення "Днів медицини" було обстежено 7395 осіб. З них 6241 особі проведено лабораторні, інструментальні та антропометричні дослідження, а 1154 особи отримали фахові консультації лікарів" - прокоментував Володимир Зуб.


вверх
Всі права захищені © 2010-2021