У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою (6 березня), управління охорони здоров'я Львівської міської ради з 2 до 13 березня 2015 року проводить заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання. Для ефективної діагностики глаукоми управління охорони здоров’я Львівської міської ради створило міський глаукомний кабінет на базі комунальної 8-ї міської клінічної лікарні. .
 

«Немає нічого ціннішого, ніж здоров'я людини. І важливо, щоб людина, маючи перші признаки того чи іншого захворювання, знала, куди підійти. Впродовж останніх років у нас, у Львові, постійно відбуваються профілактичні акції: чи вимірювання тиску, чи профілактика захворювань серед жінок. Останні чотири роки йде активна промоція запобігання захворювання на глаукому, що може призвести до сліпоти. І обладнання, яке може на ранній стадії виявити захворювання, раніше було, як правило, у приватних клініках і тільки один аппарат знаходився в обласній лікарні. Зараз він є в нас в міській комунальній лікарні  і це дає можливість львів’янам  пройти безоплатне обстеження. Якщо є проблеми – зразу приступити до лікування

В глаукомний кабінет було інвестовано близько 450 тис. грн і сьогодні кожен львівянин може отримати якісні послуги. Дай Бог, щоб ніхто не хворів, але якщо є якісь підозри, простіше прийти до лікаря, зразу проконсультуватися і зняти проблему на ранній стадії», -   зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

За бюджетні кошти (354,8 тис. грн.) міський глаукомний кабінет був оснащений сучасним статичним периметром. Периметрія являє собою стандартний функціональний тест при глаукомі, який має ключове значення для її діагностики та лікування. За позабюджетні кошти було придбано щілинну лампу (16,7 тис. грн.) та проведено ремонт приміщення глаукомного кабінету (79,5 тис. грн.).

У міський глаукомний кабінет пацієнти скеровуються лікарями-офтальмологами поліклінік м. Львова, з метою вирішення питання оперативного лікування глаукоми, корекції консервативного лікування у разі відсутності ефекту від попередніх призначень, необхідності проведення додаткових обстежень для уточнення діагнозу.

 

 

У Львові запрацював міський глаукомний кабінет на базі комунальної 8-ї міської клінічної лікарні

 

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою (6 березня), управління охорони здоров'я Львівської міської ради з 2 до 13 березня 2015 року проводить заходи щодо раннього виявлення і лікування цього захворювання. Для ефективної діагностики глаукоми управління охорони здоров’я Львівської міської ради створило міський глаукомний кабінет на базі комунальної 8-ї міської клінічної лікарні.

«У Львові розпочалася чергова профілактична акція з раннього виявлення глаукоми. 6 березня відзначається Всесвітній день боротьби з глаукомою. Уже традиційно в першій декаді березня ми закликаємо всіх львів’ян активно відвідати офтальмолога територіальної поліклініки, щоб пройти обстеження щодо глаукоми і інші обстеження, які стосуються органу зору.

Глаукома – це поширена група захворювань, спільним наслідком яких є атрофія зорового нерву, яка призводить до сліпоти. Тому дуже важливе значення має своєчасна діагностика цього захворювання, підвищення внутрішньоочного тиску з тим, щоби вчасно призначити лікування і запобігти розвитку сліпоти у пацієнта.

У попередні роки під час акцій ми виявили 212 пацієнтів з початковими формами глаукоми. Відповідно, дали цим людям шанс на збереження зору. Глаукома не є простим захворюванням, тому що в занедбаних стадіях вона дуже важко піддається лікуванню і корегуванню. В деяких випадках ця патологія вимагає оперативного втручання.

Периметр, яким оснащений міський глаукомний кабінет, коштував 355 тис. грн. В поліклініках його немає. З будь-якої поліклініки сюди скеровують пацієнтів. З 10.00 до 12.00 год. спеціалісти міського центру «Мікрохірургія ока» тут консультують пацієнтів з підозрою на глаукому і з іншими захворюваннями. За час роботи сюди скеровано 185 пацієнтів, які проконсультовані і яким провели обстеження. Всім їм проведена периметрія, з метою уточнення діагнозу і уточнення лікувальної тактики.

Також міський глаукомний кабінет виконує організаційно-методичну роль з надання допомоги хворим на глаукому. Тут планують і стажування для лікарів-офтальмологів з територіальних поліклінік, щоб вони приходили сюди і бачили більш складних пацієнтів, щоб вчилися в досвідчених фахівців діагностувати, правильно виробляти тактику», - розповідає начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

Для ефективної діагностики глаукоми необхідне сучасне обладнання. З цією метою управління охорони здоров’я Львівської міської ради створило міський глаукомний кабінет на базі комунальної 8-ї міської клінічної лікарні. За бюджетні кошти (354,8 тис. грн.) міський глаукомний кабінет був оснащений сучасним статичним периметром. Периметрія являє собою стандартний функціональний тест при глаукомі, який має ключове значення для її діагностики та лікування. За позабюджетні кошти було придбано щілинну лампу (16,7 тис. грн.) та проведено ремонт приміщення глаукомного кабінету (79,5 тис. грн.).

У міський глаукомний кабінет пацієнти скеровуються лікарями-офтальмологами поліклінік м. Львова, з метою вирішення питання оперативного лікування глаукоми, корекції консервативного лікування у разі відсутності ефекту від попередніх призначень, необхідності проведення додаткових обстежень для уточнення діагнозу.

                                                      Довідка

Глаукома може позбавити зору!

Зір – найважливіший з п'яти органів чуття, оскільки забезпечує нам 80% інформації про навколишній світ. Недарма, якщо йдеться про щось дуже цінне, кажуть: «Берегти, як зіницю ока». Але ми, зазвичай, не замислюємося, що нашим очам загрожує багато небезпек: комп’ютери, телевізори, нездорова їжа та екологія, стреси, надмір навантаження, очні хвороби. І серед останніх вкрай серйозним захворюванням є глаукома, яка без лікування завершується сліпотою.

Глаукома – це група захворювань органу зору, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками – атрофія зорового нерву зі специфічними змінами поля зору.

Глаукома на початкових стадіях протікає безсимптомно і тільки на пізніх стадіях проявляється помітним звуженням поля зору та зниженням гостроти зору, аж до сліпоти.

Людина втрачає зір при глаукомі внаслідок атрофії – загибелі зорового нерву. Основною причиною атрофії є підвищення внутрішньоочного тиску. Ось чому так важливо всім особам, старшим 40 років, один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання – частіше. Якщо ж у людини в роду були випадки глаукоми, є супутня патологія (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до вазоспазмів, мігрені тощо), протягом тривалого часу вона вживала кортизонові препарати, наприклад, у медичних мазях або в астматичних аерозолях, то людина, безперечно, відноситься до групи ризику та повинна бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога.          

Згідно з результатами досліджень, практично у всіх регіонах світу серед причин сліпоти друге місце займає глаукома, що підкреслює її соціальну значущість як одного з найбільш інвалідизуючих захворювань. Ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання і початку лікування складає 27%, а на обидва ока – 9%. Якщо внутрішньоочний тиск утримується на високому рівні, то сліпота розвивається через 3 роки.   

У світі зареєстровано 105 млн. хворих на глаукому, серед них понад 12 млн. пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми. Приріст хворих на глаукому складає приблизно 20 млн. осіб протягом 10 років, тобто, з кожним роком їх стає більше на 2 мільйони.

Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною. Щорічно виявляється 25 тисяч нових випадків захворювання. В Україні 170 тис. людей страждають цією недугою. Глаукома займає друге місце серед причин сліпоти в Україні.

За інформацією головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я з офтальмології Тетяни Смаль, у Львові нараховується понад 3 тисячі хворих на глаукому. З них більше 800 осіб на стадіях, коли розвивається незворотна сліпота.

 

 

           БАЖАЄМО ВСІМ МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я !!!

 


вверх
Всі права захищені © 2010-2021