У Львові завершилася акція «Дні донора серед медичних працівників»

Сьогочасна наука не спроможна розгадати таємницю крові, а сучасні методи лікування не зменшують, а навпаки збільшують потребу в ній. Кожний день у закладах охорони здоров'я Львова люди потребують переливання крові при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах тощо. Потреба медичних закладів у компонентах і препаратах крові росте із року у рік, проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки в останнє десятиліття донорство переживає значний спад, загальна кількість донорів в Україні за 15 років зменшилася майже удвічі. Так, згідно з рекомендаціями ВООЗ для забезпечення держави компонентами крові потрібно 30-40 кроводач на 1 тис. населення, а в Україні їх лише 18. І якщо на 1 жителя країни потрібно заготовити 12-15 мл крові, то в Україні цей показник не перевищує 6 мл на 1 мешканця.

В усьому світі безкоштовне донорство – об'єкт пропаганди й соціальної реклами, а у нас 90% донорів - це родичі тих, хто опинився у лікарні.

Аналогічною є ситуація у Львові.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, та власним прикладом показати як кожна людина може допомогти врятувати життя, управлінням охорони здоров'я Львівської міської ради з 17 вересня по 17 жовтня 2012 року проводено у нашому місті акцію «Дні донора серед медичних працівників» під гаслом «Beatus, qui prodest, quibus potest» — щасливий той, хто може комусь допомогти!

Напередодні акції начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб звернувся до усіх медичних працівників Львова згуртуватися навколо цієї ідеї, наповнити банк крові у місті, допомогти своїм пацієнтам та на власному прикладі показати суспільству, що кожен може послужити високій справі спасіння людського життя.

Акція проводиться у нашому місті вже втретє. Так, у 2009 році свою кров безкоштовно здали 215 медиків, у 2011р.- 264 медичних працівника. У 2012 році цей благородний вчинок здійснив 231 медичний працівник. Найактивнішим був медперсонал 1-ї міської лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, 4-ї міської лікарні та лікарні «Хоспіс». Слід зазначити, що охочих здати кров було набагато більше, проте внаслідок медичних протипоказань, як-от низький артеріальний тиск, низькі показники гемоглобіну, наявність деяких захворювань тощо, частині учасників акції було відмовлено у заборі крові.

Загалом під час проведення «Днів донора серед медичних працівників» було забрано 118,5 літрів цільної крові. З цієї крові виготовлено 61.3 літра плазми і 57,2 – еритромаси.

Акція проводилася на базі відділення трансфузіології комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Дякуємо всім медичним працівникам, які взяли участь у цьому шляхетному заході!

Фотозвіт про акцію

Дні донора серед медичних працівників

Акція проведена за ініціативою управління охорони здоров’я з 17.09.2012р. до 17.10.2012р. Її мета – поповнення у регіоні резервного банку крові, який є недостатнім для потреб медичної галузі міста Львова і Львівської області, привернення уваги громадськості до проблем донорства в Україні.

25.09.2012р взяли участь у акції і виконали шляхетну місію медика – донора 8 медичних працівників 2-ої міської поліклініки:

Галан Віктор Йосипович – сімейний лікар VІ сімейного відділення;

Горощук Марія Володимирівна - сімейний лікар ІІІ сімейного відділення;

Колотило Людмила Дмитрівна - сімейний лікар ІІІ сімейного відділення;

Михайленко Лілія Петрівна – хірургічна медична сестра;

Михайляк Ігор Андрійович - масажист відділення діагностики і реабілітації;

Олійник Катерина Онуфріївна - завідувач ІV сімейного відділення;

Патрушев Андрій Анатолійович – масажист відділення діагностики і реабілітації;

Плита Леся Романівна – лікар акушер-гінеколог жіночої консультації.

Дякуємо!!!

«Щасливий той, хто може комусь допомогти!»
ПРЕС-РЕЛІЗ

Кожний день у закладах охорони здоров'я Львова люди потребують переливання крові при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах тощо. Потреба медичних закладів у компонентах і препаратах крові росте із року у рік, проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки в останнє десятиліття донорство переживає значний спад, загальна кількість донорів в Україні за 15 років зменшилася майже удвічі.

Щоб привернути увагу до цієї проблеми, та власним прикладом показати як кожна людина може допомогти врятувати життя, у Львові з 17 вересня по 17 жовтня 2012 року управлінням охорони здоров'я ЛМР проводить акцію «Дні донора серед медичних працівників» під гаслом «Beatus, qui prodest, quibus potest» - щасливий той, хто може комусь допомогти!

З цією метою начальник управління охорони здоров’я міста Володимир Зуб звернувся до усіх медичних працівників Львова згуртуватися навколо цієї ідеї та на власному прикладі показати суспільству, що кожен може допомогти врятувати людське життя. Акція проводиться у нашому місті вже втретє. Так, у 2011р. свою кров безкоштовно здали 264 медичних працівників, у 2009 році - 215 медичних працівників.

Акція проводилася на базі відділення трансфузіології комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

Довідка

Сьогочасна наука не спроможна розгадати таємницю крові, а сучасні методи лікування не зменшують, а навпаки збільшують потребу в ній. Проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки за останні 20 років кількість донорів в Україні зменшилася вдвічі. Аналогічною є ситуація і у м.Львові.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ для забезпечення держави компонентами крові потрібно 30-40 кроводач на 1 тис. населення, а в Україні їх лише 18. І якщо на 1 жителя країни потрібно заготовити 12-15 мл крові, то в Україні цей показник не перевищує 45%.

В усьому світі безкоштовне донорство – об'єкт пропаганди й соціальної реклами, а у нас 90% донорів це родичі тих, хто опинився у лікарні.

Лист-звернення до медичних працівників ЗОЗ м. Львова

Шановні медичні працівники!

Проблема донорства крові та її компонентів – одна з пріоритетних, стратегічних для нашої держави.

Кожний день у закладах охорони здоров'я (далі – ЗОЗ) люди потребують переливання крові при опіках, пологах, онкологічних захворюваннях, гострих крововтратах тощо. Сьогочасна наука не спроможна розгадати таємницю крові, а сучасні методи лікування не зменшують, а навпаки збільшують потребу в ній. Проте запаси крові набагато менші від потреби, оскільки за останні 20 років кількість донорів в Україні зменшилася вдвічі. Аналогічною є ситуація і у м.Львові.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ для забезпечення держави компонентами крові потрібно 30-40 кроводач на 1 тис. населення, а в Україні їх лише 18. І якщо на 1 жителя країни потрібно заготовити 12-15 мл крові, то в Україні цей показник не перевищує 45%.

В усьому світі безкоштовне донорство – об'єкт пропаганди й соціальної реклами, а у нас 90% донорів це родичі тих, хто опинився у лікарні.

ВООЗ закликає кожного, хто може здати кров, це зробити і врятувати життя одного або навіть декількох людей!

Враховуючи зазначене, управління охорони здоров'я в черговий раз ініціює проведення у м. Львові на базі відділення трансфузіології комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги з 17.09.2012 до 17.10.2012 проведення акції «Дні донора серед медичних працівників».

Метою проведення таких днів є привернути увагу громадськості до проблем донорства, наповнити банк крові у м. Львові, допомогти своїм пацієнтам.

Просимо усіх медичних працівників ЗОЗ м. Львова згуртуватися навколо цієї ідеї та на власному прикладі показати суспільству, що кожен може допомогти врятувати людське життя.

«Beatus, qui prodest, quibus potest» - щасливий той, хто може комусь допомогти!

Заздалегідь дякуємо усім учасникам акції за участь у благородній і гуманній місії, бажання допомогти людям, високу громадянську позицію.


Начальник управління                           Голова Львівської міської організації
охорони здоров'я                                   профспілки працівників охорони
Львівської міської ради                          здоров'я України

                         В. Зуб                           А. Варава

Всі права захищені © 2010-2021