ПРОЯВИ ОБАЧНІСТЬ — ПРОЙДИ ОБСТЕЖЕННЯ НА ВІЛ!

В кабінеті "Довіра" 2-ї міської поліклініки (каб. №417) консультанти дадуть відповіді на питання про профілактику та діагностику ВІЛ-інфекції, допоможуть повернути надію та повірити в себе і своє майбутнє, розкажуть про сучасні методи лікування та можливості отримання безкоштовної антиретровірусної терапії.

Кабінет "Довіра"

Необхідно знати…
»  те, що ВІЛ та СНІД – це не одне й теж саме. ВІЛ-інфіковані – особи, в організмі яких виявлено вірус імунодефіциту людини. До категорії ВІЛ-інфікованих належать як особи без клінічних проявів хвороби, так і хворі на СНІД, а СНІД –     кінцева стадія ВІЛ-інфекції. Хворі на СНІД – особи з різноманітними патологічними проявами, зумовленими глибоким ураженням імунної системи вірусом імунодефіциту людини.
Отже людина,
    яка заразилася ВІЛ, може не мати СНІДу. Існує лікування, яке сповільнює
    розвиток ВІЛ інфекції, так звана АРВ-терапія. І людина з ВІЛ може,
    приймаючи АРВ-терапію та ведучи здоровий спосіб життя, прожити довго
    та повноцінно.
»  те, що сьогодні варто казати про ризиковану поведінку, а не групи ризику.
    Оскільки епідемія ВІЛ вийшла за межі груп ризику в загальну популяцію.
    Тому кожному слід пам’ятати, що його здоров’я в його руках.
»  те, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть народити здорову дитину за
    умови, якщо вчасно почнуть приймати специфічне лікування,
    а народження дитини має відбутися шляхом кесаревого розтину
    з наступною повною відмовою від грудного вигодовування.
»  те, що необхідно згадати і про безпечний секс, про використання якісних
    презервативів за будь-яких різновидів сексу тощо.

ВІЛ передається від однієї людини до іншої такими способами:
»  через кров (переливання інфікованої крови, трансплантація інфікованих
    органів, використання інфікованого медичного інструментарію для
    ін’єкцій наркотиків, нанесення татуювань, пірсінгу тощо);
»  через статевий контакт (вагінальний, анальний, орально-генітальний);
»  від інфікованої матері дитині: внутршньоутробно, під час пологів або під час
    годування груддю.

ВІЛ не передається:
»  Через чхання, кашель, при перебуванні в одному приміщенні з інфікованою
    людиною (вірус дуже нестійкий і гине поза організмом людини);
»  Через укуси комах;
»  Через домашніх тварин;
»  При використанні загального посуду (чашок, вилок, ложок), рушників,
    постільної білизни, телефону, унітазу, ванни, басейну, і т.д.;
»  При обіймах, рукостисканні, поцілунку.

При відсутності належного лікування в більшості ВІЛ-інфікованих людей ВІЛ переходить у стадію СНІДу через 5-10 років з моменту зараження. Тому СНІД вважається смертельним захворюванням. Незважаючи на це, багато людей з ВІЛ-інфекцією живуть повноцінним життям протягом багатьох років.

ВІЛ означає вірус імунодефіциту людини. Цей вірус є причиною СНІДу. Іноді ВІЛ називають "вірусом СНІДу". СНІД означає Синдром Набутого Імунодефіциту, вірус проникає в організм людини і руйнує його імунну систему. Імунна система є частиною людського організму, що допомагає нам боротися з інфекціями і хворобами. СНІД є синдромом. Іншими словами, це сполучення захворювань та симптомів. Людина, заражена ВІЛ, може прожити довгі роки, перш ніж цей вірус призведе до СНІДу. Ця схема ілюструє різницю між ВІЛ і СНІД. Після того, як вірус попадає в організм людини, проходить близько трьох місяців, і в організмі з'являються антитіла до ВІЛ, які можна знайти за допомогою тестів. ВІЛ поступово послабляє імунну систему, опір організму інфекції стає настільки слабким, що в організм легко проникає цілий ряд інших інфекцій, що викликають різні захворювання і погіршують стан здоров'я людини.

ВІЛ відносять до сімейства ретровірусів або "повільних" вірусів. Ослаблення імунної системи може тривати роками, і людина, заражена ВІЛ, може жити нормальним життям, перш ніж відбудеться погіршення її здоров'я. Виявити ВІЛ в організмі можна за допомогою спеціального аналізу крові приблизно через 3 місяці після зараження. Якщо як мінімум два різних спеціальних тести підтвердять наявність антитіл до ВІЛ у крові (дадуть позитивний результат), то це означає, що людина інфікована ВІЛ.

ВІЛ-інфіковані люди повинні підтримувати постійний контакт зі своїм лікуючим лікарем, щоб той мав можливість спостерігати за їхньою імунною системою. Існує аналіз крові, що називається Т-клітинний тест, або СD4, що показує, як імунна система справляється зі своїми функціями. Якщо кількість клітин СD4 з часом падає, це вказує на послаблення імунної системи. В ідеалі варто проходити цей тест кожні 3-6 місяців і регулярно порівнювати його результати.


»  Як захистити себе від інфікування?
»  Як допомогти собі та своїм близьким, якщо така проблема вже існує?
»  Де пройти діагностику та отримати допомогу психологів та медиків?

Відповіді на ці та багато інших питань можна отримати у консультантів кабінету Довіри, та спеціалістів благодійних фондів "Аванте" (http://avante.at.ua/) та "Салюс" (www.salus.org.ua).


вверх
Всі права захищені © 2010-2021