ІСТОРІЯ

СТАТУТ ПОЛІКЛІНІКИ

ЛІЦЕНЗІЯ

Амбулаторно – поліклінічний комплекс Франківського району м. Львова введений в дію в 1981 році як поліклініка 5-ої міської лікарні та дитяча поліклініка 1-ої міської дитячої лікарні.

З 1987 року почала функціонувати 2-а міська поліклініка як самостійна структурна одиниця, яка водночас взяла старт на шляху до реалізації принципів сімейної медицини. Це був перший крок до майбутніх перетворень в системі первинної медико - санітарної допомоги.

За ініціативи, на жаль нині вже покійних, головного лікаря 2-ої міської поліклініки Євгена Миколайовича Полатайка та доцента Львівського медуніверситету Ярослава Петровича Базилевича в 1986 році було розпочато роботу по вивченню сімейної медицини, а згодом друга міська клінічна поліклініка стала експериментальним майданчиком її реалізації. Терапевтичне і педіатричне відділення були реорганізовані у відділення сімейної медицини. Таким чином, був підготовлений грунт для проростання небаченого на Львівщині і на Україні зерна.

Вже в 1995 році на обслуговування сімейними лікарями з народження було переведено біля 20% мешканців (2 відділення), 4 сімейних відділення брали під медичне спостереження населення старше 7 років. У 1993 році на базі поліклініки організовано кафедру поліклінічної справи та сімейної медицини Львівського медінституту під керівництвом завідувача кафедрою Є.Я. Склярова.

У 1994 році почалася перепідготовка лікарів терапевтів і педіатрів на кафедрі сімейної медицини факультету удосконалення лікарів Львівського медуніверситету під керівництвом професора Заремби Є.Х., яка і зараз вносить великий вклад у розвиток сімейної медицини в Україні.

Наступники Є.М. Полатайко – головні лікарі поліклініки Николайчук Богдан Яремович, Гузар Зиновій Тадейович - продовжили становлення сімейної медицини, вдосконалювали її, шукали нові методи організації роботи медперсоналу. З 2004 року поліклініку очолила головний лікар Токарєва Тетяна Павлівна, яка практично завершила перехід установи на засади сімейної медицини.


       З червня 2005 року під піклуванням лікарів і медсестер сімейних підрозділів вже знаходиться 104669 мешканців Франківського району, тобто 99% від населення району обслуговування поліклініки.

Організовано 6 сімейних відділень, які спостерігають за пацієнтами від самого народження і до  глибокої  старості,   одне   сімейне   відділення   –   від 7-ми років.

Досвід дванадцяти років роботи відділень поліклініки за новим принципом дозволяє зробити об’єктивні висновки щодо переваг сімейної медицини:

»  Наближення кваліфікованої допомоги до кожної родини
    і підвищення її доступності.
»  Спостереження родини одним лікарем, який знає всі її больові точки
    та зони ризику.
»  Підтвердження цьому – позитивна динаміка чи стабільність
    основних показників здоров’я населення.

Реалізація принципів СМ у практичній роботі 2-ої міської поліклініки протягом тривалого часу, постійна і неодноразова демонстрація її доцільності на різних форумах, були одним із багатьох спонукальних мотивів для прийняття постанови кабінету міністрів України № 989 "Про комплексні заходи щодо впровадження сімейної медицини в систему охорони здоров’я", наказів МОЗ України № 214 від 11.09.2000 року та № 72 від 23.02.2001 року.

Друга міська поліклініка стала майданчиком для випробування ще й інших новацій: у 1985 році створений денний стаціонар – перший в країні, у 1991 р. розгорнутий централізований домашній стаціонар – так званий хоспіс на дому, для наших кволих стареньких, інвалідів, прикутих до ліжка, онкологічних хворих, яким вже не можна застосовувати спеціалізовані методи лікування і багатьох інших. Вперше, як підрозділ домашнього стаціонару, створено кабінет невідкладної допомоги, який працює протягом всього робочого дня. Вперше у Львові з 1981 року впроваджені операції за розширеним об’ємом втручання в умовах в амбулаторно – поліклінічного хірургічного відділення.

вверх
Всі права захищені © 2010-2021