У рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з глаукомою(6 березня) з 19 по 23 березня 2018 року у нашій поліклініці проводитимуться заходи щодо раннього виявлення та лікування цього захворювання.
 

Глаукома – хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск (ВОТ), уражається зоровий нерв, зір знижується, що згодом приводить до сліпоти.

      Досі невідомо, що є причиною виникнення ГЛАУКОМИ. Однак, доведено, що підвищений ВОТ є провідним чинником ризику прогресування та втрати зорових функцій.

      На сьогоднішній день ГЛАУКОМА – це невиліковне захворювання. Сліпота, породжена Глаукомою, має незворотній характер. Пов’язано це з тим, що відбуваються незворотні зміни в зоровому нерві та нервових клітин сітківки. Повернути втрачений зір в цьому випадку неможливо.

Глаукома – досить поширене захворювання. Однак, через те, що ГЛАУКОМА розвивається поступово, і зазвичай протікає без будь-яких симптомів, багато хто з пацієнтів дізнається про свою хворобу тільки тоді, коли погіршується зір. Це робить ГЛАУКОМУ доволі небезпечною і підступною недугою: пацієнт починає зауважувати звуження полів зору лише тоді, коли хвороба вже розвинулась.

               У КОГО МОЖЕ ВИНИКНУТИ ГЛАУКОМА?

     На ГЛАУКОМУ страждають 2-3% населення земної кулі, незалежно від статі, раси і національності. Сьогодні кількість хворих на ГЛАУКОМУ в світі складає близько 70 млн. чоловік, 8 млн. з яких осліпнули в результаті цього захворювання. Також вважається, що 70 млн. – це тільки половина хворих, яким відомо про своє захворювання. Як мінімум ще стільки ж пацієнтів не знають, що вони хворі на ГЛАУКОМУ, та продовжують повільно і непомітно втрачати зір. З віком ризик виникнення ГЛАУКОМИ підвищується, проте це захворювання буває навіть у новонароджених. Захворювання найчастіше розвивається після 40 років, і в середньому поширеність ГЛАУКОМИ становить 1,5 – 2%. З віком цей показник збільшується до 12% ( у пацієнтів старше 80 років).

Як вже згадувалось, причина цього захворювання невідома. У той же час встановлений ряд факторів, що підвищують вірогідність розвитку ГЛАУКОМИ:

-           -підвищення ВОТ ;

-           -вік більше 40 років – чим старша людина, тим вищий ризик ;

-        - наявність глаукоми в найближчих родичів ;

- наявність супутніх захворювань серцево-судинної системи : артеріальна гіпер- і гіпо- тонія, вегетосудинна дистонія, мігрень і т.п. ;

- короткозорість ;

-            -тривале застосування стероїдних препаратів.

       Всіх, хто небайдужий до свого зору, який є невід'ємною частиною здоров'я, запрошуємо прийти і виміряти внутрішньоочний тиск в 102 б кабінеті з 8.00 до 18.00 протягом наступного тижня. В разі потреби в подальшому дообстеженні (при підвищенному тиску), просимо записатись на прийом до лікарів-офтальмологів в 602, 603 та 620 кабінет.

                  Також можна звертатись в каб. 603, 620 .

 

           НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО СВОГО ЗДОРОВ'Я!!!

 


вверх
Всі права захищені © 2010-2021