У рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з глаукомою(6 березня),управління охорони здоров’я Львівської міської ради з 2 по 13 березня 2015 року проводить заходи щодо раннього виявлення та лікування цього захворювання.
 

Глаукома – хронічне захворювання очей, при якому підвищується внутрішньоочний тиск (ВОТ), уражається зоровий нерв, зір знижується, що згодом приводить до сліпоти.

      Досі невідомо, що є причиною виникнення ГЛАУКОМИ. Однак, доведено, що підвищений ВОТ є провідним чинником ризику прогресування та втрати зорових функцій.

      На сьогоднішній день ГЛАУКОМА – це невиліковне захворювання. Сліпота, породжена Глаукомою, має незворотній характер. Пов’язано це з тим, що відбуваються незворотні зміни в зоровому нерві та нервових клітин сітківки. Повернути втрачений зір в цьому випадку неможливо.

Глаукома – досить поширене захворювання. Однак, через те, що ГЛАУКОМА розвивається поступово, і зазвичай протікає без будь-яких симптомів, багато хто з пацієнтів дізнається про свою хворобу тільки тоді, коли погіршується зір. Це робить ГЛАУКОМУ доволі небезпечною і підступною недугою: пацієнт починає зауважувати звуження полів зору лише тоді, коли хвороба вже розвинулась.

         «У всіх поліклінічних відділеннях міста вчетверте проводитимуть щорічну акцію «Дні раннього виявлення глаукоми»,впродовж якої мешканці міста ,з метою профілактики слабкозорості й сліпоти,зможуть виміряти внутрішньо очний тиск.У 2014 році під час такої акції тонометрію(вимірювання внутрішньо очного тиску )було проведено 6815 особам.Діагноз «глаукома» вперше було встановлено у 64 пацієнтів.За три роки за результатами акцій виявлено 212 осіб з таким діагнозом.Ці люди мають шанс уникнути ускладнень глаукоми,і,таким чином,покращити якість життя в майбутньому.

           Тому ми наполегливо запрошуємо мешканців Львова відвідати свою поліклініку,виміряти внутрішньо очний тиск,бо,за умови вчасної діагностики ,правильного лікування та виконання усіх рекомендацій офтальмолога,зір при глаукомі можна зберегти»,-повідомляє начальникупраління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.

           За інформацією головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я з офтальмології Тетяни Смаль,у Львові нараховується понад 3 тисячі хворих на глаукому.З них більше 800 осіб на стадіях,коли розвивається незворотна сліпота.

               У КОГО МОЖЕ ВИНИКНУТИ ГЛАУКОМА?

     На ГЛАУКОМУ страждають 2-3% населення земної кулі, незалежно від статі, раси і національності. Сьогодні кількість хворих на ГЛАУКОМУ в світі складає близько 70 млн. чоловік, 8 млн. з яких осліпнули в результаті цього захворювання. Також вважається, що 70 млн. – це тільки половина хворих, яким відомо про своє захворювання. Як мінімум ще стільки ж пацієнтів не знають, що вони хворі на ГЛАУКОМУ, та продовжують повільно і непомітно втрачати зір. З віком ризик виникнення ГЛАУКОМИ підвищується, проте це захворювання буває навіть у новонароджених. Захворювання найчастіше розвивається після 40 років, і в середньому поширеність ГЛАУКОМИ становить 1,5 – 2%. З віком цей показник збільшується до 12% ( у пацієнтів старше 80 років).

Як вже згадувалось, причина цього захворювання невідома. У той же час встановлений ряд факторів, що підвищують вірогідність розвитку ГЛАУКОМИ:

-           -підвищення ВОТ ;

-           -вік більше 40 років – чим старша людина, тим вищий ризик ;

-        - наявність глаукоми в найближчих родичів ;

- наявність супутніх захворювань серцево-судинної системи : артеріальна гіпер- і гіпо- тонія, вегетосудинна дистонія, мігрень і т.п. ;

- короткозорість ;

-            -тривале застосування стероїдних препаратів.

       Якщо Вам, Вашим родичам або знайомим більше 40 років, і вони виявили у себе будь-який з перерахованих вище факторів ризику, ми рекомендуємо звернутись в поліклініку, в каб. 102 б і виміряти внутрішньоочний тиск з метою раннього виявлення глаукоми .

                  Також можна звертатись в каб. 602, 620, 327.

 

           БАЖАЄМО ВСІМ МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я !!!

 


вверх
Всі права захищені © 2010-2021