"Виїздна клініка Шрайнерс Госпітал" у Львові

До Львова приїхали провідні іноземні фахівці з лікування опіків

У Львівському опіковому центрі на базі Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні продовжується співпраця із американськими лікарями щодо лікування опіків у дітей. Цього разу до львівських колег завітала «Виїзна клініка Шрайнерс Госпітал» із Бостона (США), до складу якої входять пластичні хірурги, фахівці із лікування опіків, фахівці із інтенсивного лікування та анестезіології, реабілітологи та медичні сестри.

Виїзна клініка працюватиме упродовж тижня із 14 до 21 вересня. Її мета – спільно із українськими фахівцями проконсультувати дітей, які зазнали важких опіків, та надати їм необхідне якісне етапне лікування.

Цей приїзд не є першим контактом із американськими колегами, а радше послідовним і логічним продовженням співпраці між Львівським опіковим центром Комунальної 8-ї міської клінічної лікарні та колегами із одного із найкращих опікових центрів світу для дітей – «Шрайнерс Госпітал» (Shriners Hospital for Children).

Задля такої співпраці Шрайнерс Госпітал спеціально уповноважив групу своїх лікарів, які об’єдналися у благочинну громадську організації «Doctors Collaborating to help children» («Лікарі, що співпрацюють, заради допомоги дітям»). Зокрема це об’єднання представляють др. Генадій Фузайлов та др. Даніель Дріскол, які сумісно із українськими колегами створили своєрідну дистанційну клініку задля досягнення таких цілей:

 1. Підвищення доступності якісної медичної допомоги дітям в Україні, які зазнали опіків. Адже не кожен український пацієнт може (або мусить) бути транспортований для цього у США. У багатьох випадках українські лікарі самі спроможні надати необхідну якісну допомогу;
 2. Навчання медичного персоналу української сторони сучасним стандартам лікування опіків. Виїзна консультативна клініка у цьому випадку – це один із альтернативних методів удосконалення професійних навичок для українських медиків, що не потребує для них затрат на тривалі та коштовні відрядження закордон.
 3. Покращення матеріально-технічного забезпечення Львівського опікового центру, задля того, щоб найновіші медичні технології були доступні в Україні і дітей із великою площею опіків могли якісно рятувати без транспортування у США.

  Слід відзначити, що навчання, як один із головних аспектів співпраці, не обмежується лише спілкуванням під час виїзної клініки. Для цього у Комунальній восьмій лікарні за сприяння американської сторони, «Союзу Українок Америки» та львівських меценатів був створений навчально-телекомунікаційний центр, завдяки якому українські лікарі можуть за необхідності брати участь у навчальних лекціях, організованих колегами із Бостону або при потребі, організувати дистанційну консультацію пацієнта. Упродовж останнього року вже були проведені декілька успішних лекцій для медичних сестер із питань догляду за опеченими пацієнтами.

  Проте співпраця із українською стороною не обмежується лише Львівським опіковим центром. До участі у виїзній клініці залучені представники із опікових центрів Києва, Донецька, Дніпропетровська, Харкова, Миколаєва й інших міст України.

  «Своєрідним підсумком проведеної місії стане спільна науково-практична конференція «Периоперативне лікування опіків", яка відбудеться 21 вересня під патронатом Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Гарвардської медичної школи. До конференції будуть залучені не лише фахівці із лікування опіків, але й лікарі-реаніматологи, лікарі районних лікарень – усі, від кого залежить надання якісної медичної допомоги опеченим на усіх рівнях лікування: від лікарської амбулаторії – до опікового центру», - повідомив начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.


  вверх
Всі права захищені © 2010-2021