|
|
Цього року «Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії» відбудуться у Львові з 15 по 19 травня
Управління охорони здоров’я Львівської міської ради щорічно проводить травневу акцію з вимірювання артеріального тиску у населення з метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії (АГ) та запобігання її ускладнень. Під час проведення акції кожний громадянин матиме змогу виміряти артеріальний тиск.
Що таке артеріальний тиск і як його контролювати?
Щоб проштовхнути кров по судинній системі, необхідно докласти певної сили. Ця сила, яка діє на стінки судин під час плину крові, називається артеріальним тиском. Показники тиску прийнято позначати двома цифрами, наприклад, 120 і 80 мм рт. ст. Більше значення називається систолічним тиском, під яким розуміють найвищий тиск на стінку судини після скорочення серця. Менше значення називається діастолічним тиском, під яким розуміють тиск крові в період спокою, у перерві між скороченнями серця. Людський організм створений дуже надійно, з великим запасом міцності, зокрема, і до коливань артеріального тиску. Судинна стінка здатна витримувати значні підйоми тиску за умови, що вона достатньо еластична та міцна. Але з віком еластичність судин знижується і, як наслідок, збільшується ризик виникнення гіпертонічної хвороби, і в осіб, старших 40 років, досягає 20-25% при відносно рівномірному розподілі серед чоловіків і жінок. Причини виникнення гіпертонічної хвороби до кінця не з’ясовані. Серед факторів, що спричиняють її розвиток, виділяють: емоційний стрес, спадково-конституційні особливості, професійні шкідливості, особливості харчування (надмірне вживання кухонної солі, насичених жирів, дефіцит магнію), вікова перебудова організму в період клімаксу, травми черепа, інтоксикації, гіподинамія. Оптимальним вважається тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий, ніж 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня.
ВАРТО ЗНАТИ:
Артеріальна гіпертензія (АГ) – це стійке підвищення артеріального тиску вище 140/90 мм рт.ст. В Україні офіційно зареєстровано близько 10 млн. людей з АГ, що складає 24,3% дорослого населення. Але підвищений артеріальний тиск (> 140/90 мм рт.ст) мають майже 44% дорослого населення. Біля 50% всіх випадків смерті від серцево-судинних захворювань припадає на артеріальну гіпертензію. Основна мета лікування АГ – стабілізація артеріального тиску на рівні нижчому ніж 140/90 мм рт.ст., а при цукровому діабеті – нижчому 130/80 мм рт.ст. Лікування включає як медикаментозні засоби, які може призначити лише лікар, так і рекомендації щодо зміни способу життя, які необхідно виконувати хворим незалежно від призначених медикаментів, а саме: Зменшення маси тіла при її надлишку Збільшення фізичної активності (конкретизуйте у лікуючого лікаря) Обмеження вживання кухонної солі до 6 г на добу Відмова від паління Обмеження вживання тваринних жирів, смажених та копчених страв, рафінованих та консервованих продуктів, білого хліба, цукру та кулінарних виробів, що його містять Обмеження вживання алкоголю Психоемоційне розвантаження та релаксація
|
вверх |
Всі права захищені © 2010-2021
|