Подарунок Майдану

16 квітня 2014 року активісти громадського об’єднання Швидка медична допомога Майдану передали у 2-у комунальну міську поліклініку кардіограф, вартістю 31,5 тис грн. Апарат надали для медичної служби Майдану меценати, однак, через відсутність потреби, його не використовували. Відтак, кардіограф використовуватимуть у кабінеті невідкладної допомоги комунальної 2-ої міської поліклініки.

На прес-конференції з цього приводу взяли участь: в.о. міського голови, директор департаменту гуманітарної політики Олег Березюк, начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб, головний лікар 2-ї міської поліклініки Тетяна Токарєва, активіст ГО Швидка медична допомога Майдану Юрій Дмитришин, Ігор Стечак, Ігор Стефанюк та меценат, начальник управління міжнародних і економічних зв’язків Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд.

Як розповів активіст ГО Швидка медична допомога Майдану Юрій Дмитришин, кардіограф новий, 12-канальний. Його вартість становить 31,5 тис грн.

В.о. заступника міського голови, директор департаменту гуманітарної політики Олег Березюк подякував представникам Майдану за ту високу місію, яку вони виконували для збереження свободи і незалежності України та подякував за чудовий подарунок одному з найкращих поліклінічних закладів м.Львова, яким є 2-а міська поліклініка.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб зазначив: «Кардіограф буде якісно використовуватись для послуг усіх пацієнтів у кабінеті невідкладної допомоги. Вже зараз в кабінеті наявний дефібрилятор, ручний апарат штучного дихання, ноші, складне крісло-каталка. Працівники поліклініки вдячні меценатам за такий подарунок. Варто відзначити, що це не поодинокі випадки, коли саме завдяки позабюджетним залученням, добрій волі соціально відповідальних людей, медичні установи міста поповнюються новим обладнанням. Ми маємо гарні приклади співпраці міста з різними фондами, громадськими організаціями, приватними особами. Так, зокрема, 2013 року міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги і міська дитяча клінічна лікарня отримали сучасне лабораторне обладнання на суму 900 тис. грн. В міській дитячій лікарні запроваджена електронна історія хвороби (вартість проекту понад 800 тис. грн.). У 8-мій міській лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, дитячій клінічній лікарні створено кабінети телемедицини, на загальну суму близько 1 млн. грн. тощо Будемо сподіватись, що й надалі спонсори бачитимуть наші міські медичні установи надійними партнерами». В.І.Зуб наголосив на поширеності у регіоні серцево-судинних захворювань, які можуть призвести до важких ускладнень інфаркту міокарда, інсульту. Щоб їм запобігти необхідно своєчасно діагностувати та систематично лікувати ішемічну хворобу серця, гіпертонічну хворобу, том кожний пацієнт після 30 років повинен щороку проходити профілактичних огляд, контролювати свій артеріальний тиск, проходити електрокардіографічне обстеження. Сподіваємось, що подарунок Майдану послужиться на благо нашим мешканцям.

«Кардіограф нам дуже потрібен, бо та апаратура, якою ми зараз користуємось, стара. У нас справді велике навантаження, бо окрім стаціонару, працівники роблять електрокардіограми на дому. Тому сказати «дякую» - замало. Наша поліклініка вдячна за таку до нас увагу і такий подарунок. І нехай за добро, яке ці люди роблять, добром їм і віддячиться», - розповіла Тетяна Токарєва, головний лікар комунальної 2-ї міської поліклініки.

Як зазначила Тетяна Токарєва, працівники поліклініки були активними під час подій на Майдані в Києві. Багато хто брав відпустки і їхав волонтером допомагати у медичній службі Майдану.

«Наша поліклініка прийняла 6 потерпілих активістів Майдану. Це були, в основному, звернення до хірурга та травматолога», - додала Тетяна Токарєва.

Нагадаємо, кабінет невідкладної допомоги комунальної 2-ої міської поліклініки організований ще 1998 року. Тут працюють 3 лікарі-терапевти, 2 медичні медсестри, які надають невідкладну допомогу відвідувачам поліклініки, а також за межами поліклініки, наприклад, в церкві св. Володимира і св. Ольги, комунальній 4-ій стоматологічній поліклініці, аптеці №44 тощо.

Кабінет працює з 08.00 до 20.00 год. Для функціонування кабінету щорічно витрачається до 6000 грн. на медикаменти, біля 5000 грн. на електрокардіографічний папір.

Персонал кабінету надає допомогу при різноманітній патології: гострих серцево-судинних станах, в тому числі гострому інфаркті міокарда, інсульті, аритміях, гіпертонічних кризах, нападах бронхіальної астми, епілепсії, тощо. Протягом року працівники кабінету приймають більше 2 тисяч пацієнтів, 10-12% з них скеровуються в стаціонари, решта – передається для подальшого лікування сімейним лікарям.

Всі права захищені © 2010-2021